Jak zredukować natężenie niebieskiego światła na smartfonie i komputerze?

#Niebieskie światło

Smartfony i komputery są najczęstszym źródłem niebieskiego światła z jakim mamy kontakt każdego dnia. Jednocześnie te urządzenia mają możliwość zmniejszenia emisji szkodliwych promieni. Oto aplikacje, które umożliwiają blokować niebieskie światło:

Windows/Mac OS X/Linux

f.lux

F.lux jest jednym z najpopularniejszych narzędzi do redukcji ekspozycji na światło niebieskie, a co najważniejsze, jest całkowicie darmowy.
Narzędzie jest zaprojektowane tak, aby dopasować ilość światła w zależności od pory dnia, biorąc pod uwagę lokalizację geograficzną, dzień w roku i porę dnia.

Android

 Bluelight Filter – zrzut ekranu

Bluelight Filter to aplikacja na Androida, która dostosowuje kolor ekranu, aby zredukować emisję niebieskiego światła. Darmowa i łatwa w konfiguracji.

iOS

Night Shift

Night Shift nie jest stricte aplikacją, którą można pobrać, ale jest to funkcja iOS, o której warto wiedzieć, jeśli regularnie korzystasz z iPhone’a lub iPada wieczorem. Opcjonalnie można włączyć na określony czas np. do godziny 7:00 następnego ranka lub zaplanować ustawienia tak, aby automatycznie włączała się i wyłączała o określonych porach.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *